sobota, 13 kwietnia 2013

Ciekawostki i nie tylko.

1. Kiedy piesek się zgubi - Piesek czuje się bezpieczny tam, gdzie czuje zapach domu. Jeśli pies się zgubi, właściciel musi zostawić swoją rzecz np. kurtkę w miejscu, w którym pies się zgubił. Pies wróci do miejsca w którym ostatni raz widział pana. Gdy znajdzie kurtkę, położy się na niej, w oczekiwaniu na swojego  właściciela.


2. Dlaczego psi nos nie zamarza podczas zimy? - Zdrowe psy powinny mieć zawsze wilgotne nosy, ale jak to napisałam w mojej notce "prawda czy mit" jest to tylko stereotyp. Czy to jest niebezpieczeństwo czasie dużego mrozu? Czy nos może zamarznąć? Nie! Nos jest najbardziej ogrzewaną częścią ciała Twojego psa. Jest on ukrwiony. A zatem mokry nos psa nigdy nie zamarznie, gdyż jego organizm ciągle dostarcza w to miejsce ciepło.


3. Ciekawostka - Psy rasy Basenji są wyjątkowo czyste, ponieważ myją się jak koty. 

4. Ciekawostki ze świata ras psów - Golden Retriever, Labrador Retriever i inne Retrievery to rasy psów, które uwielbiają wodę! One kochają pływać. Jeżeli macie basen albo jakiś zbiornik wodny możecie pływać z pieskiem jest to super zabawa. Polecam wam aportowanie w wodzie, ponieważ Retriever znaczy aporter. Te pieski także lubią aportować, a jeżeli połączycie jedno z drugim piesek będzie żył jak w raju :D

5. Psie imię - Imię psa powinno być krótkie i dźwięczne. Najlepiej, gdyby posiadało literę ”r”. Moim zdaniem powinno posiadać literkę "Z"

6. Jak należy podnosić szczenię? – Włóż dłoń pomiędzy przednie łapy pieska , a drugą podtrzymuj tylną część ciała.7. Szczenię Dalmatyńczyka - Szczenięta Dalmatyńczyka rodzą się zupełnie białe, dopiero po 10-14 dniach pojawiają im się plamki. Możecie to sprawdzić w bajce "101 dalmatyńczyków" Super bajka oraz film. Polecam.

8. Ciekawostka - Piesek rasy Bedlington terrier wygląda tak samo jak owieczka. Śmieszny piesek :D

Jutro napiszę ciekawą notatkę. Pewnie każdy się nad tym kiedyś zastanawiał, ale ja Wam nie zdradzę co tam będzie musicie wejść jutro. A więc będzie to taka mini niespodzianka. Zapraszam :D

2 komentarze: