czwartek, 4 kwietnia 2013

Jak bawić się z psem ? cz.2

Ponieważ ostatnio znalazłam ciekawe zabawy z psiakiem postanowiłam się z Wami nimi podzielić i Wam trochę opisać jak trzeba się bawić. Do niektórych zabaw jest potrzebne kilka komend, ale pieski na pewno powinny załapać o co chodzi.

1. Głupi Jaś - do tej zabawy są potrzebne dwie osoby oraz piesek. Bierzemy ulubioną zabawkę psa (najlepiej piłkę) i rzucamy ją do siebie tak aby pies biegał między dwoma osobami. Piesek musi złapać zabawkę albo dotknąć (zależy od sposobu zabawy). Jeżeli piesek złapie możecie zacząć zabawę od początku. Jest to zabawa, w której możecie z pieskiem ćwiczyć komendę "chodź". Wiem że zabawa nie jest zbyt porywająca ale czasem komuś może się bardzo podobać.

2. Szukaj zabawki - Daj pieskowi komendę "zostań" idź do innego pokoju i schowaj zabawkę w takie miejsce żeby piesek mógł ją znaleźć. Każ pieskowi szukać. Gdy pupil znajdzie zabawkę pochwal go.

3. Kubeczki - Weź trzy plastikowe kubeczki. Pod jednym kubeczkiem schowaj smakołyk lub coś co piesek lubi. Pokaż pieskowi palcem, w którym kubeczku jest smakołyk. Gdy piesek pokaże łapą albo nosem kubeczek odkryj go, a jeżeli sam odkryje pochwal go i pozwól mu zjeść smakołyk.
4. Przynieś- Kiedy piesek umie komendę trzymaj możesz go nauczyć nazw różnych przedmiotów jak na przykład smyczy. Kiedy piesek umie komendę trzymaj możesz go nauczyć także przynieś czyli "przynieś smycz" Można go nauczyć tej komendy poprzez pokazanie mu przedmiotu i kazanie go trzymać. Odejdź od psa i każ mu przynieść. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ponieważ gdy mój piesek bierze coś do buzi to znaczy że ma to pogryźć albo zjeść. 

Miłej zabawy z pieskiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz