sobota, 27 kwietnia 2013

Jak obcinać psu pazury ?

Pewnie każda osoba, która ma pieska i obcina mu pazurki wie, że psiak także ma ukrwiony pazurek więc nie można obcinać go zbyt krótko. W psim pazurze jest krew więc można uciąć tylko kawałeczek pazura. Psi pazur jest podobny do naszego paznokcia. My także możemy obcinać tylko kawałek paznokcia, ponieważ też gdy za dużo utniemy będzie nam lecieć krew. Kiedy pies ma białe pazury to widać gdzie jest ukrwiony pazur, ale gdy ma czarne nie jest to takie widoczne więc wtedy radzę obcinać tylko koniuszek pazurka, ponieważ gdy obetniecie za dużo może to się źle skończyć.
Do obcinania pazurów psa potrzebne są specjalne cążki (takie jak na zdjęciu poniżej )

. Można je zakupić w sklepie zoologicznym. Oczywiście pieska trzeba do obcinania pazurów przyzwyczajać od najmłodszych lat. Tak samo jak czesania. Jeżeli Nasz piesek jest mały możemy go posadzić na nasze kolanka plecami do nas wziąć łapę psa i obcinać pazurki, a jeżeli pies jest duży posadźmy go na ziemi i wtedy obcinajcie. Tak jak na poniższym obrazku. 


Pamiętajcie !
Gdy piesek mieszka na dworze i cały czas biega po betonie nie musicie mu obcinać pazurów ponieważ on sam sobie je zdziera. Obcinajcie pazury tylko pieskom, które mieszkają w domu. A i jeszcze jedno. Pazury obcinajcie zawsze od dołu nie od góry. Tak jak jest na rysunku poniżej.Jeżeli ktoś nie wie jak obcinać pazury na poniższym rysunku jest przedstawione. Kreska przerywana informuje gdzie trzeba obciąć.


Przepraszam za niewyraźne zdjęcia, ale te najbardziej były przydatne. :D Pozdrawiam


Zdjęcia zostały pobrane z internetu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz