środa, 11 września 2013

Dominacja u psów.

Dzisiejszym tematem będzie dominacja u naszych pupili. Przedstawię Wam oznaki dominacji, parę rad ... resztę zobaczycie w dalszej części :D

Dominacje można spotkać u wielu psów. A oto parę rad dotyczących dominacji :
1. To ty zawsze przechodź pierwszy przez drzwi, bramkę czy też ciasne pomieszczenia. Przewodnik stada zawsze idzie pierwszy !
2. Pamiętaj ! To ty zawsze jesz pierwszy posiłek. Zanim dasz psu miskę z jedzeniem sama/sam zjedź kanapkę lub jakieś ciasteczko, żeby pokazać psu, że to twój posiłek jest ważniejszy.
3. Jeżeli chcesz przejść z punktu A do punktu B masz prawo zawsze iść najprostszą drogą. Nigdy nie omijaj psa on powinien ci ustąpić drogę !
4. Dopilnuj, by pies zjadł jedzenie od razu. Najlepiej zabierz psu miskę z jedzeniem po 5 minutach (ale nie dopóki próbuje jeść, dopiero jak przestanie) - pies dominujący okazuje swą wyższość przez to, że zostawia jedzenie i nikt nie ma prawa go ruszyć.
5. Nie pozwalaj psu wchodzić na twoje łóżko. To ty masz mieć najlepsze posłanie. Pies może spać na podłodze.
6. Nigdy nie witaj się pierwsza/ pierwszy z psem. To podporządkowany pierwszy wita dominującego !
7. Nie pozwól psu aby skakał na Ciebie. To oznaka dominacji.
8. Nie głaszcz psa za nic ! Zadaj mu nawet najprostszą komendę <-- wtedy dopiero możesz go pogłaskać.
9. Nawet podczas zabawy nie pozwalaj psu wygrywać - pies wtedy pomyśli, że jesteśmy słabsi i mamy go słuchać. Dawaj psu nagrodę za każdą odznakę podporządkowania.
10. Od czasu do czasu karmcie Wasze pupile z ręki - odbierze ją jako pysk
11. Kładźcie często psu na kark rękę - potraktuje ją jako głowę przywódcy.
12. Nakazujcie czasem psu żeby kładł się przed wami na grzbiecie ( możecie go wtedy głaskać). Gdy pies położy się na grzbiecie gdy coś przeskrobie oznacza to "poddaję się" i nie karajcie go.
13. Czasem kończcie zabawę nieoczekiwanie i chowajcie zabawkę. To zawsze my mówimy kiedy czas na zabawę i kiedy ją kończymy.
14. Na spacerach nie pozwalajcie psu wybierać trasy, którą będziecie szli. Zawsze chodźcie tam gdzie wy chcecie. (czasem możecie specjalnie chodzić w innym kierunku niż pies)
15. Jeżeli macie taką możliwość by nauczyć są zawsze chodzić za sobą to zróbcie to. Nie każdy piesek się tego da nauczyć.
16. Od szczeniaka wkładajcie psu rękę do miski, żeby się przyzwyczaił, że to nie jego tylko również Wasze. Nie pozwalajcie psu na to, żeby dotykając jego miskę stać się deserem.
17. Podczas treningu nie pozwalajcie psu odchodzić. To wy musicie to skończyć, a nie pies ! Pies ma się Wam podporządkować !

Wiem troszeczkę dużo tego, ale to chyba dobrze bo będziecie wiedzieć czy Wasz pies jest przywódcą Waszego stada czy Wy i lepiej żebyście to byli Wy.
Jeżeli macie jakieś pytania piszcie z chęcią odpowiem <3 
Pozdrawiam Wszystkich. :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz