czwartek, 24 lipca 2014

Pielęgnacja psa.

Właściciele każdego psa powinni zdać sobie sprawę, że psa trzeba także pielęgnować, żeby był zadbany, ładnie wyglądał i miał piękną błyszczącą i zdrową sierść. Głównie powinni pamiętać o kąpieli i pielęgnacji sierści właściciele teraz modnych psów kanapowych takich jak york, shih-tzu. Naszym pieskom musimy raz na jakiś czas urządzić prawdziwy salon piękności tak samo jak to należy się ludziom, bo czy psu się nie należy czegoś od życia?

KĄPIEL PSA

Każdy pies jest inny. Jeden potrafi się cieszyć z kąpieli, z tego że zaraz wskoczy do milutkiej wody, a dla drugiego psa natomiast jest to koszmar, którego pies nienawidzi, marzy tylko o tym, aby kąpiel się już skończyła, żeby jak najszybciej uciec z tej obrzydliwej wody. Mój piesek właśnie należy do drugiej opisanej przeze mnie przed chwilą grupy i żeby go wykąpać na prawdę muszę dużo się namęczyć. Aby pies dobrze przeżywał kąpiel zafundujcie mu rozrywkę podczas mycia, dawajcie mu co jakiś czas smakołyki, dajcie mu się pobawić w wodzie, uspokójcie go i nie wkładajcie do wody jak pies jest zdenerwowany, jak się trzęsie, oswójcie go z tym, najlepiej jest jednak to robić od najmłodszych lat. Możecie nawet się z nim kąpać w basenie jeżeli jest taka możliwość, może wtedy piesek to polubi, wspólne zabawy, aportowanie, kąpiel, jest to na prawdę przyjemne.
Pamiętajcie aby psa po kąpieli dobrze wysuszyć, żeby nie naleciał mu szampon do uszu, noska, oczek i żeby nie kąpać pieska zbyt często. 

Do każdego rodzaju sierści przeznaczony jest inny rodzaj szamponu, można dobrać szampon do długości włosa psa, do koloru sierści. Pamiętajcie żeby nie kąpać psa w szamponie dla ludzi, jest to dla niego nie zdrowe. Może nawet zaszkodzić.

CZESANIE PSA

Psa należy czesać częściej niż należy go kąpać. Pamiętajcie aby jednak dobrze dobrać szczotkę do sierści psa. Moimi przyborami do pielęgnacji Psotki jest furminator, szczotka, grzebień, oczywiście nie mam pojedynczych sztuk tylko jest tego sporo. Wiem czego Psota nie lubi i czym najlepiej czesać jej długą sierść. Polecam Wam furminator do wyczesania sierści, a najbardziej kiedy pies ją traci, bardzo się przydaje. Pamiętajcie aby nie katować psa czesaniem, żeby to było dla niego przyjemne i nie bolesne. Żeby nie uciekał i nie bał się tego. Róbcie to delikatnie i relaksująco dla niego. Żeby dla Was też to nie była udręka. Łączcie pielęgnacje psa z przyjemnością, z zabawą, nagradzaniem, a na pewno stanie się to dla Was bardziej przyjemne.


Pamiętajcie również o czyszczeniu uszu naszym czworonogom oraz obcinaniu pazurków co nie jest dość przyjemne, chodźcie na wizyty do weterynarzy, aby być pewnym że Nasz pupil jest zdrowy, szczepcie pupile na różne choroby.Miłego dnia życzę, pozdrawiam papa :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz