wtorek, 6 stycznia 2015

Kąpiel psa :3

Dzisiaj napiszę Wam o kąpieli dla naszych pupili :3 
Mam nadzieję, że ten wpis Wam się przyda :)
Niektórzy ludzie uważają, że psy należy kąpać regularnie, inni natomiast, że psów nie należy kąpać.
Jak na prawdę jest? 

Kąpać czy nie kąpać? 
Zaniedbana sierść robi się z czasem tłusta, brzydka, zakurzona i ma bardzo nieprzyjemny dla Nas zapach. Psia skóra przez taki stan sierści nie oddycha swobodnie. Brak kąpieli lub zbyt rzadkie kąpiele mogą przyczynić się do świądu oraz chorób skóry. 
Natomiast zbyt częste kąpiele niszczą naturalny tłuszcz ochronny z sierści, wysuszają skórę i sierść. 
Używanie zbyt wielu preparatów dla psów typu odżywki skutkuje "popsuciem" normalnego funkcjonowania skóry. W prawdzie daje to efekty, ale po pewny czasie widać jak sierść się zmienia wraz ze skórą i nie potrafi sama funkcjonować bez pomocy kosmetyków. 


Jak często kąpać psa? 
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawia sie niejeden właściciel psiaka.
Powszechnie panuje stwierdzenie, że pupila należy kąpać nie częściej niż 1-2 razy na rok, ale nie koniecznie on jest zgodny z prawdą :) 

Dla psa wystarczy kąpiel raz na jakiś czas. A co to oznacza? Ty powinieneś wiedzieć. Trzeba obserwować psa i zdecydować kiedy potrzebuje kąpieli. Każdy rodzaj sierści jest inny podobnie jak u ludzi włosy. Czystość pupila zależy od środowiska życia.

PAMIĘTAJ !
Nie przesadzaj z kąpielami dla pieska. Może mu to zaszkodzić. Nie kąp go zbyt często. Dbaj o niego. Czasami wystarczy zwykłe wytarcie psiaka w ręcznik i lekkie zwilżenie gąbką, a nie wpychanie go na siłę co tydzień do wanny widząc, że on tego nie lubi. 

Jak kąpać psa? 
Tutaj podaje Wam linka jako odpowiedź na to pytanie. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych porad, polecam :D

https://www.youtube.com/watch?v=qrYB8yl6ThA 

Mam nadzieję, że Wam trochę pomogłam :) Życzę miłego powrotu do szkoły :) 
2 komentarze:

 1. Ja mojego kąpie zwykle 2 razy w roku w http://www.shamanpets24h.pl/szampon-aloesowy-dla-psa-250ml-trixie/ chyba, że jest nagła sytuacja i nie mam wyjścia. Ale raczej nie funduję mu nadprogramowego prania;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zupełności to psiakowi wystarczy. Psiaki nasze mają inne PH niż ludzi, nadmierne mycie nie jest dla nich zbyt zdrowe :) Czasami wystarczy po prostu wytrzeć pupila ręcznikiem niż go codziennie kąpać jak co poniektórzy robią :)
   Pozdrawiam ;*

   Usuń