czwartek, 5 marca 2015

Dlaczego nie można się patrzeć psu w oczy??

Witam Was wszystkich!

Nie wiem czy wiecie, ale powinniście, że nie można patrzeć się nieznajomemu psu prosto w oczy. Jeżeli nie wiecie dlaczego to właśnie chcę Wam to wyjaśnić ;3

Otóż pies nieznajomy może postrzegać patrzenie się człowieka w jego oczy jako agresja, może to odpierać jako chęć do walki, stawianie mu wyzwania i jeżeli nie chcemy żeby psiak Nas zaatakował unikamy jego wzroku. To chyba będzie najlepsze dla Nas.

Psy gdy się zapoznają nigdy nie patrzą sobie w oczy, unikają kontaktu wzrokowego, natomiast gdy chcą walczyć patrzą sobie głęboko w oczy.
Jeżeli pies Nam jest nieznajomy albo wobec Nas agresywny najlepiej go nie dotykajmy, nie patrzmy, a wszystko będzie dobrze.

Możemy się patrzeć psu w oczy gdy go znamy i on Nas zna, gdy wiemy że Nas nie zaatakuje i jest wobec Nas dobrze nastawiony. Taki pies zupełnie inaczej odbiera Nasz wzrok.

Może trochę Wam to wszystko uświadomiło, może to wiedzieliście, ale warto na prawdę takie coś wiedzieć, aby mieć dobre relacje z pupilami. Dlatego właśnie Wam takie coś pisze ;) Może się przyda :) 

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie Szymusia ;3
Dobermanek dla Ciebie ^^ 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz