niedziela, 10 marca 2013

Jak bawić się z psem?

Na dworze jest zimno, mokro i nieprzyjemnie? Nie macie co robić z pieskiem? Oto kilka zabaw dla zabicia czasu, w które można bawić się z psem :

1.Zabawa w chowanego - Powiedz pieskowi komendę "zostań", a jeżeli jej nie umie to poproś kogoś żeby go przytrzymał. Idź się schować, a gdy już się schowasz krzyknij do pieska "szukaj" albo "chodź". Gdy piesek cię znajdzie możesz zamienić się z nim rolą. Powiedz komuś żeby on schował pieska i powiedział do niego komendę, a wtedy ty go szukaj.
2. Ence-pence - Weź do jednej ręki smakołyk i pokaż go psu. Pokaż pupilowi dwie zamknięte ręce. Piesek będzie chciał zjeść smakołyk i dotknie twojej ręki pyskiem lub łapą wtedy otwórz dłoń i daj pieskowi smakołyk.
3.Znajdź smakołyk - Powiedz pupilowi komendę "zostań". Na jego oczach schowaj smakołyki w różne zakamarki. Gdy schowasz powiedz pieskowi żeby szukał. Kiedy pies już znajdzie wszystkie smakołyki pochwal go.
4.Łapki - Jest to znana zabawa. Możesz grać w nią nawet z psem. Połóż dłoń na łapie pieska. Później delikatnie połóż łapę psa na twojej dłoni i znowu ty. Pies powinien zabrać łapę. Gdy zabierze to ty zabierz swoją dłoń itd. Ta gra czasem może się nie udać, ponieważ nie wszystkie psy zabierają łapę np. tak jak mój.

To już wszystkie zabawy na dzisiaj. Jeżeli jeszcze jakieś zabawy poznam to oczywiście Wam napiszę. Życzę Wam miłej zabawy. Papa :* 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz