wtorek, 19 marca 2013

Prawda czy mit cz. 2


Zastanawiacie się co jest prawdą a co stereotypem ? Druga część prawda czy mit Wam odpowie na te pytania. A więc zaczynam =D

MIT
Pies je trawę po to aby zwymiotować.
PRAWDA
Jedzenie trawy to normalne zachowanie zdrowych piesków. Być może w ten sposób walczą z pasożytami. Moim zdaniem jest to niedobór witamin.
MIT
Pies pokaże mi w jakiś sposób ze jest chory.
PRAWDA
Pierwotny instynkt każde zwierzęciu ukrywać fakt, że jest chory, ponieważ w naturze oznacza to pokazanie słabości.
MIT
Pies powinien lizać swoją ranę, to pomaga zagojeniu się.
PRAWDA
Ślina działa antybakteryjnie i pomaga w zabliźnieniu rany, ale pies nie poprzestanie na kilku liźnięciach, a im dłużej to robi tym rana staje się głębsza i trudniejsza do zagojenia.
MIT
Suczka powinna mieć potomstwo przed sterylizacją.
PRAWDA
Nie ma takiej potrzeby i nie wpływa to na zdrowie suczki. Gdy suczka zostanie wysterylizowana zmniejsza się ryzyko raka sutka.
MIT
Rasowa suczka popełniła mezalians z kundelkiem. Już zawsze będzie rodzić kundelki.
PRAWDA
Nie. Dotyczy to tylko ciąży wynikającej z mezaliansu. Co ciekawe jeśli popełniła go w krótkim odstępie czasu z dwoma psami, może urodzić szczenięta po różnych ojcach.

Proszę Was o zagłosowanie na mojego pieska. Strona podana jest w niższym poście. Będę Wam bardzo wdzięczna. To już wszystko na dzisiaj zapraszam Was jutro. Na bieżąco dodaje nowe posty. Zachęcam Was do zadawania pytań dotyczących psów oraz mojego pieska oraz dodawania propozycji o nowych postach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz