sobota, 16 marca 2013

Jak zrobić zabawki i akcesoria własnoręcznie cz.2

Ponieważ na ten temat także było dużo wejść postanowiłam zrobić jeszcze jedną część. W tej części nie będą tylko same zabawki ale także akcesoria potrzebne naszemu czworonożnemu przyjacielowi. A więc życzę miłego czytania i ciekawych dni w robieniu akcesoriów pieskowi.

1. Legowisko - Aby zrobić legowisko potrzebny Ci będzie stary sweter oraz poduszka może być także wata. Do swetra wkładamy poduszeczkę lub watę. Sweter na samym dole zaszywamy żeby ze środka nic nie wypadło dla ładnego efektu zawiązujemy na dole rękawy. A oto zdjęcie dla ułatwienia pracy :

2. Tuba - Bierzemy papierową tubę. Do tuby wkładamy różne małe buteleczki, albo malutkie pudełeczka. Do środka pudełeczek lub buteleczek wkładamy najciekawsze smakołyki. Do środka tuby wkładamy te buteleczki albo pudełeczka oraz smakołyki. Wszystko zatykamy chusteczkami. Możemy także dawać warstwami czyli chusteczki smakołyki. Tubę zamykamy z dwóch stron i zaklejamy taśmą papierową.

3. Obroża - Do zrobienia obroży potrzebny nam będzie sznurek, nożyczki, zapięcie, czas. Na początku trzeba do zapięcia przymocować sznurek. Jeżeli kiedyś robiliście żyłki filofun powinniście wiedzieć jak zrobić obroże, a jeżeli nie to po prostu zróbcie warkoczyka. Dodaje zdjęcie abyście wiedzieli jak to zrobić. Jeżeli dalej nie wiecie jak proszę napisać wtedy dam Wam link do strony na której jest pokazane to krok po kroku.4.Misiek - Jeżeli Wasz piesek nie wygryza misiom ze środka wnętrzności proponuje Wam zrobić misia. Weźcie kawałek materiału i wytnijcie z niego dowolny kształt u mnie jest to serce. Zaszyjcie brzegi serca, ale nie do końca tak żeby do środka wepchać watę. Obróćcie zabawkę na drugą stronę tak aby na zewnątrz nie było widać nitki. Do środka wepchnijcie watę i zaszyjcie misia do końca. Zabawka gotowa.

Mam jeszcze kilka pomysłów na własnoręcznie zrobione akcesoria dla pieska, ale napiszę je innym razem. Nadal Was proszę abyście zadawali pytania dotyczące psów. Na pewno Wam odpowiem. A więc już z Wami na dzisiaj się żegnam. Pozdrawiam.

Zdjęcia zostały pobrane z internetu :D

4 komentarze:

 1. daj jakieś fajne zabawki dla psów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okey, w najbliższym czasie postaram się coś wymyślić :D

   Usuń
  2. Już się pojawiła wczoraj taka notka a więc zapraszam do przeczytania :D

   Usuń
  3. Gdyby miałam wystarczająco czasu, to też coś robiłabym samodzielnie dla swojego pupila

   Usuń