wtorek, 12 marca 2013

Prawda czy mit ?

Dzisiejsza notka będzie o tym co jest prawda, a co jest mitem. Wiele ciekawostek o psach jest rozumiane błędnie. Dlatego dzisiaj Wam napiszę prawdę.
MIT
Piesek jest zaszczepiony na wściekliznę więc jak kogoś ugryzie nie musimy go poddawać obserwacji.
PRAWDA
Zawsze gdy Nasz pies kogoś ugryzie musi być poddany obserwacji. Nigdy nie będziemy pewni, że nasz piesek po szczepieniu nie wytworzył żadnego przeciwciała.
MIT
Gdy nie wyciągniemy z ciała pieska całego kleszcza i zostawimy aparat gębowy to kleszcz odrośnie.
PRAWDA
Kleszcze nie maja takiej zdolności do odrastania jak tasiemiec. Pozostała część kleszcza zostanie odrzucona jako ciało obce i pozostanie tylko ropień, który będzie trzeba przebić.
MIT
Jeżeli pies ma ciepły nos to znaczy że jest chory.
PRAWDA 
Temperatura noska psa nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Pies gdy ma zimny nos to nie oznacza, że jest w świetnej kondycji. Gdy chcemy sprawdzić temperaturę ciała czworonoga należy skorzystać z termometru.
MIT
Kiedy pies saneczkuje to daje znak że ma robaki.
PRAWDA
Przyczyną swędzenia w okolicach odbytu mogą być robaki, ale częściej chodzi o przepełnienie zatok przyodbytowych, które trzeba co jakiś czas oczyszczać samodzielnie lub u weterynarza.
MIT
Każdy pies po kastracji tyje.
PRAWDA
Jeżeli zastosujemy odpowiednią dietę i zapewnimy pieskowi dużo ruchu, nie grozić będzie mu przybranie na wadze.

Na dzisiaj to już wszystko. Zostało mi jeszcze kilka takich ciekawostek, które na pewno się ukażą w przeciągu tego miesiąca. Myślę, że podoba Wam się mój blog.
Zachęcam do zadawania mi pytań, na które z miłą chęcią odpowiem.
Papa *.* 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz